Karstā vasara – cēlonis tūrisma firmas bankrotam?

2018. gada 30. augustā Latviju pāršalca ziņa, ka tūrisma aģentūra “Prieks Tūre” pātraukusi savu darbu, par to nepaziņojot saviem klientiem.

Vēl lielākus sarežģījumus rada tas, ka daļa klientu jau atradās ārzemēs un bija spiesti no personīgiem līdzekļiem maksāt par naktsmītnēm, jo tūroperators nebija norēķinājies ar viesnīcām. Tāpat daudzi klienti, kas jau bija nopirkuši ceļa zīmes uz ārzemēm un tuvākajās dienās gatavojās doties atpūtas braucienā ārpus valsts pat nebija saņēmuši ziņu no “Prieks tūre”, ka biļetes ir nederīgas.

Par galveno  iemeslu savas darbības pārtraukšanai tūrisma firma min pārāk karsto Latvijas vasaru. Rezultātā Latvijas iedzīvotāji izvēlējās palikt mājās, nevis doties ceļojumā ārpus valsts. Firmas pārstāvji skaidro, ka visu vasaru viņi cerēja uz laikapstākļu pasliktināšanos, kas varētu palielināt klientu skaitu, taču tas nenotika. Rezultātā uz ārzemēm lidoja pustukšas lidmašīnas un brauca pustukši autobusi. Tas viss radīja lielus zaudējumus un, lai nepalielinātu parādsaistības uzņēmus nolēma savu darbību pārtraukt.

Šobrīd “Prieks tūre” īpašnieki gatavojas izpārdot kustamo un nekustamo īpašumu, lai vismaz daļēji norēķinātos ar klientiem un sadarbības partneriem, kuriem palikuši parādā naudu. Laiks rādīs, vai tas izdosies.